W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki konkursu dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z powiatu wejherowskiego na spot lub mem promujący szczepienia przeciwko covid-19 wśród kadry pedagogicznej szkół

22.02.2021

W związku z trwającą krajową kampanią edukacyjną dedykowaną promocji szczepień przeciwko covid-19, zorganizowany został konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na spot lub mem promujący szczepienia przeciwko covid-19 wśród kadry pedagogicznej szkół. Spoty/ memy przygotowane przez uczniów mają szansę celnie trafić do niezdecydowanych pedagogów i przekonać ich do szczepienia. Forma konkursu wpisuje się w obecny stan sanitarny i pozwala na przeprowadzenie konkursu za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej.

Obrazek promujący szczepienie się nauczycieli

Organizatorem konkursu na spot lub mem internetowy promujący szczepienia przeciwko covid-19 wśród kadry pedagogicznej szkół była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie. Partnerem konkursu i fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Konkurs polegał na stworzeniu przez młodzież szkół ponadpodstawowych memu internetowego lub nagraniu i zmontowaniu spotu radiowego lub telewizyjnego, o tematyce dotyczącej promocji szczepień przeciwko covid-19 wśród kadry pedagogicznej szkół.

Do dnia 15.02.2021r. uczniowie szkół ponadpodstawowych nadsyłali prace konkursowe. W sumie wpłynęło 10 prac (9 memów i 1 spot). W dniu 18.02.2021r. komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac konkursowych pod kątem zgodności treści pracy z tematyką konkursu, wartości edukacyjnej, pomysłowości, jakości technicznej i estetyki.

Wyniki konkursu

Po podliczeniu punktów wyniki kształtują się następująco:

I miejsce – Mikołaj Farion – I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi praca „Bieg do normalności”

I miejsce w konkursie na promocję szc zepienia nauczycieli

II miejsce – Natalia Nadolska – I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie praca „Nauczyciele i szczepionka na covid-19”

II miejsce w konkursie na promocję szc zepienia nauczycieli

III miejsce – Anna Wieczorek – PZS w Redzie praca „Miś Mirek”

III miejsce w konkursie na promocję szc zepienia nauczycieli

Wyróżnienie – Mateusz Poniatowski – PZS nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie praca „Wybieram lepsze jutro”.

Cele konkursu

1. Aktywna promocja szczepień przeciwko covid-19 wśród kadry pedagogicznej szkół przez młodzież szkół ponadpodstawowych.

2. Wzmocnienie zaangażowania uczniów w działania profilaktyczne związane ze zdrowiem na terenie placówki nauczania.

3. Zwiększenie efektywności oddziaływania ogólnopolskiej kampanii promocyjnej w zakresie szczepień przeciwko covid-19 poprzez zaangażowanie młodzieży w działania skierowane do kadry pedagogicznej szkół.

4. Pobudzenie kreatywności młodzieży w zakresie współczesnych form przekazu treści prozdrowotnych.

5. Zainteresowanie młodzieży tematem szczepień, a w powiązaniu z nim tematyką prozdrowotną.

Uwagi dodatkowe

Wybrane prace konkursowe będą publikowane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie oraz za pomocą mediów społecznościowych na profilu stacji. Zostaną również przesłane do szkół celem promocji szczepień wśród kadry pedagogicznej szkół, do Starostwa Powiatowego (partner konkursu) oraz do mediów lokalnych.

Szczegóły dotyczące sposobu przekazania nagród z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych zostaną uzgodnione z poszczególnymi laureatami w najbliższym czasie.

Materiały

1​_miejsce​_-​_I​_LO​_Rumia - Mikołaj Farion
1​_miejsce​_-​_I​_LO​_Rumia.png 0.22MB
2​_miejsce​_I​_LO​_Wejherowo - Natalia Nadolska
2​_miejsce​_I​_LO​_Wejherowo.JPG 0.15MB
3​_miejsce​_-​_PZS​_Reda - Anna Wieczorek
3​_miejsce​_-​_PZS​_Reda.jpg 0.06MB