W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Będzie nowa Placówka Terenowa KRUS

07.10.2021

W jubileuszowym roku 30-lecia Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, odbyło się dziś uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowej Placówki Terenowej KRUS w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Łupińskiego.

Wmurowanie kamienia węgielnego

W wydarzeniu uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda i prezes KRUS Aleksandra Hadzik oraz dyrektor  Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Joanna Bala, a także parlamentarzyści i samorządowcy.

– Obowiązkiem KRUS jest być zawsze blisko rolników, a swoim interesantom zapewniać jak najbardziej profesjonalną obsługę. Takie podejście przyczynia się do budowania relacji zaufania między instytucjami państwowymi a obywatelami, szczególnie gdy wymagania wobec urzędu rosną wraz z rozwojem coraz nowocześniejszych technologii – podkreślił minister Puda podczas uroczystości.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik zwróciła uwagę, że placówki terenowe KRUS w całej Polsce, dzięki dogodnej lokalizacji są dostępne dla rolników
w miejscowościach położonych niedaleko od prowadzonej przez nich działalności rolniczej. Dokładamy wszelkich starań, aby obiekty służące obsłudze rolników były nowoczesne, dostosowane do współczesnych potrzeb, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a swoją architekturą wpisywały się w lokalną zabudowę i odpowiadały charakterowi miejsca, w którym są położone – dodała prezes Hadzik.

Poinformowała, że już wkrótce ponad 4 700 ubezpieczonych rolników i członków ich rodzin zyska nowoczesny obiekt, w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami i wyposażony w najnowocześniejszą technologię teleinformatyczną.

Budynek będzie obiektem przyjaznym środowisku naturalnemu – wyposażony zostanie m.in. w panele fotowoltaiczne oraz w punkt ładowania samochodów elektrycznych.

Koszt realizacji to prawie 4 mln 100 tys. zł. Nowy obiekt składa się  z.: 589 m2 powierzchni użytkowej – 26 pomieszczeń, a wśród nich m.in. archiwum zakładowe o powierzchni niemal 260 m2, pokoje biurowe z pełnym zapleczem socjalnym, gwarantujące komfortową pracę dla 14 pracowników oraz nowoczesna sala obsługi klientów dla ponad 4 700 ubezpieczonych rolników i ich rodzin. Budowa wraz zagospodarowaniem terenu zakończy się w 2022 roku.

Zdjęcia (4)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
08.10.2021 18:09 Iwona Chromiak
Pierwsza publikacja:
08.10.2021 18:09 Iwona Chromiak
{"register":{"columns":[]}}