W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego

01.08.2020

minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wraz z podsekretarzem stanu Janem Białkowskim

W 76. rocznicę Powstania Warszawskiego minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski razem z podsekretarzem stanu Janem Białkowskim i dyrektorem Gabinetu Politycznego Hubertem Jakubowskim wspólnie złożyli, w imieniu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także symbolicznie, w imieniu wszystkich rolników i polskiej wsi, wieńce pod pomnikami upamiętniającymi to wydarzenie.

– Miejsca te upamiętniają nierówną walkę Miasta Nieujarzmionego-naszej ukochanej Warszawy – podkreślił minister Ardanowski i dodał, że zryw powstańczy w obronie niepodległości naszej Ojczyzny, choć zakończony klęską, przeszedł do historii, jako przykład niezłomności ducha i odwagi przywiązanego do wolności dumnego narodu.

– Powstanie jest inspiracją postaw patriotycznych i zobowiązaniem do troski o Polskę dla kolejnych pokoleń. Pamięć o Powstaniu Warszawskim i hołd jego uczestnikom nigdy nie może przeminąć. To moralne zobowiązanie dla każdej Polki i każdego Polaka, dla każdego, kto Polskę nosi w sercu – zaznaczył minister.

Zdjęcia (6)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
01.08.2020 20:25 Sławomir Mucha
Pierwsza publikacja:
01.08.2020 20:25 Sławomir Mucha