Powrót

List z okazji zakończenia roku szkolnego w Sieci Szkół Rolniczych

26.06.2026

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 skierował okolicznościowy list do całej społeczności szkół wchodzących w skład Sieci Szkół Rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Główne

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy administracji,

Szanowni Rodzice,

Kochani Uczniowie,

z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 kieruję do Państwa słowa uznania i wdzięczności za całoroczną pracę, zaangażowanie oraz wkład w rozwój i budowanie wysokiej jakości kształcenia w szkołach rolniczych.

To szczególny moment podsumowania miesięcy nauki, zdobywania nowych umiejętności, doświadczeń i budowania relacji. Uczniom gratuluję wszystkich osiągnięć – zarówno tych spektakularnych, jak i codziennych sukcesów będących efektem wytrwałości i systematycznej pracy. Wiedza i umiejętności, które zdobywacie w trakcie nauki, są inwestycją w przyszłość polskiej wsi, nowoczesnego rolnictwa oraz bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju.

Szczególne słowa uznania kieruję do Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników szkół, za Wasz nieoceniony wkład w edukację, wychowanie oraz przygotowanie młodego pokolenia do odpowiedzialnego podejmowania wyzwań przyszłości.

Słowa podziękowania kieruję także do Rodziców i Opiekunów za codzienne wsparcie, troskę i zaangażowanie w wychowanie młodych ludzi. To właśnie w rodzinie kształtują się postawy, które później procentują w życiu – pracowitość, odpowiedzialność, wytrwałość i szacunek dla tradycji. Władysław Reymont pisał: „Trza orać, by siać, trza siać, by zbierać”. Te słowa przypominają, że sukces jest efektem systematycznej pracy. Niech doświadczenia zdobyte w domu i w szkole pomagają młodym z odwagą i pewnością patrzeć w przyszłość.

Zakończenie roku szkolnego to moment zasłużonego odpoczynku. Życzę Wam spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji – takich, które pozwolą nabrać sił, spędzić czas blisko natury i wrócić do szkoły z nową energią i zapałem. Uczniom, którzy w czasie wakacji podejmą pracę w gospodarstwach rolnych, sadach, ogrodach czy rodzinnych firmach, życzę satysfakcji z wykonywanych zadań, zdobywania wartościowych umiejętności oraz pomyślnego sezonu prac polowych i zbiorów. Niech będzie to czas bezpiecznej pracy, cennych doświadczeń oraz inspiracji do dalszego rozwoju i realizacji zawodowych planów.

Z wyrazami szacunku

Stefan Krajewski

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

{"register":{"columns":[]}}