W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Moja Wizja Zero

30.06.2020

Dziś, w siedzibie KRUS, ogłoszono rozpoczęcie II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”.

1 Vision Zero

– Bardzo dobrze pamiętam pierwszą edycje konkursu. Wszystkie filmy były oparte na jakimś świeżym, ciekawym pomyśle. Były ambitne. Pojawiły się też kreacje aktorskie – powiedział sekretarz stanu Szymon Giżyński podczas konferencji inaugurującej konkurs.

Wiceminister podkreślił znaczenie tematyki konkursu, który ma na celu promowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego.

– Profilaktyka ma w działalności KRUS bardzo duże znaczenie. Każdy wypadek w gospodarstwie jest szczegółowo analizowany i wyciągane są stosowne wnioski, na poziomie eksperckiej wiedzy, służącej prewencyjnej, skutecznej praktyce – stwierdził wiceminister.

Prezes KRUS Aleksandra Hadzik przypomniała, że konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym.

–  W tym roku Kasa zwraca szczególną uwagę na dobrostan rolnika, jako jeden z trzech filarów Wizji Zero, obok bezpieczeństwa i zdrowia – poinformowała prezes Aleksandra Hadzik.

– Badania dowodzą, że zmęczenie, stres, zdrowie psychiczne oraz organizacja pracy to ważne czynniki, które mogą zaważyć na zdrowiu i życiu rolnika oraz jego najbliższych – dodała prezes KRUS.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane zostało na IV kwartał bieżącego roku, a prace należy nadsyłać do końca września.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
30.06.2020 17:44 Iwona Chromiak
Pierwsza publikacja:
30.06.2020 17:44 Iwona Chromiak