W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nie naprawimy spółdzielczości, jeżeli zostawimy tylko atrapę

29.11.2019

– Nie naprawimy spółdzielczości, jeżeli zostawimy tylko atrapę – powiedział dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi podczas targów Mleko-Expo.

Wręczenie pucharów konkursu Mleko-Expo

Przestrzegał przed współczesnymi zagrożeniami związanymi z samą organizacją funkcjonowania spółdzielni, jak i z zawirowaniami rynkowymi.

– Jeżeli spółdzielnia będzie działała zgodnie z zasadami ruchu spółdzielczego przetrwa każdy kryzys, każde załamanie na rynku – zwracał uwagę minister.

Szef resortu rolnictwa po raz kolejny przypominał, że to rolnicy, spółdzielcy są właścicielami, a zarządy to tylko wynajęci do zarządzania menedżerowie. Dlatego też minister zwracał również uwagę na odpowiedzialność przedstawicieli rolników w organach spółdzielczych.

- Jeżeli ktoś nie umie czytać dokumentów księgowych, analizować sytuacji spółdzielni to niech się nie pcha do rad nadzorczych – mówił minister.

Minister Ardanowski apelował do zarządów i rolników o odpowiedzialne traktowanie swoich funkcji. Podkreślał szczególną odpowiedzialność za losy wszystkich członków spółdzielni, ale też rolników za wybór odpowiednich swoich przedstawicieli.

– Przed rolnictwem z pewnością będzie wiele problemów, ale naprawę trzeba zacząć od samego siebie, aby te problemy pokonać – stwierdził minister.

Szef resortu zwracał uwagę na konieczność twardego negocjowania z sieciami, na konieczność przeprowadzenia szczerych, konkretnych dyskusji na temat poprawy sytuacji w spółdzielczości, w tym autentycznego ruchu spółdzielczego.

Minister zadeklarował wspieranie tego typu działań, ale jednocześnie jasno podkreślił, że tych spraw nie rozwiąże za spółdzielców.

Zdjęcia (8)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
03.12.2019 12:36 Iwona Chromiak
Pierwsza publikacja:
29.11.2019 15:09 Sławomir Mucha