W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O współczesnym rolnictwie w Olsztynku – konferencja Biotech 2.0

10.09.2021

Podsekretarz stanu Ryszard Kamiński uczestniczył w miniony weekend w konferencji „BioTech 2.0”. Wydarzenie odbyło się w Olsztynku. Organizatorami spotkania byli: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, RSP Ostoja Natury i miasto Olsztynek.

O współczesnym rolnictwie w Olsztynku

Wydarzenie, przeznaczone dla profesjonalistów branży żywności wysokiej jakości, zostało zorganizowane w formule warsztatowej i konferencyjnej. Warsztaty odbywały się w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Ostoja Natury w Tomaszynie pod Olsztynkiem, natomiast międzynarodowa konferencja, która wieńczyła całe wydarzenie miała miejsce w Olsztynku.

BioTech 2.0, to tematyka dotycząca nowoczesnych procesów produkcji stosowanych we współczesnym rolnictwie. Nowinki technologiczne oraz naukowe wykorzystywane na różnych etapach procesów upraw, hodowli i przetwórstwa, dobre praktyki, transfer wiedzy z nauki do praktyki oraz zagadnienia z zakresu rolnictwa regeneratywnego.

W BioTech 2.0 udział wzięli specjaliści branży rolniczej z kraju i zagranicy, branżowi stratedzy o międzynarodowym autorytecie, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz uczestnicy projektu „Smart Rural 21” z pięciu krajów UE.

Patronem honorowym wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zdjęcia (7)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
14.09.2021 11:11 Iwona Chromiak
Pierwsza publikacja:
13.09.2021 16:25 Iwona Chromiak