W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska oferta eksportowa produktów rolno-spożywczych

Polska jest jednym z największych producentów i eksporterów produktów rolno-spożywczych w Unii Europejskiej. W ostatnich latach  polskie rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze poddane zostało głębokiej modernizacji i dostosowaniom do wysokich unijnych standardów produkcji w zakresie bezpieczeństwa żywności, jakości i oddziaływania na środowisko. Obecnie Polska eksportuje produkty rolno-spożywcze o wartości 32 mld euro rocznie. Około 80% polskiego eksportu rolno-spożywczego trafia na stoły konsumentów w państwach UE, którzy są bardzo wymagający zarówno pod względem jakości jak i różnorodności spożywanych produktów. W ostatnich latach rośnie także coraz bardziej udział polskiego eksportu na destynacjach/kierunkach poza UE. Wielokrotnie polscy eksporterzy udowodnili, że są w stanie sprostać najwyższym  wymaganiom stawianym przez swoich partnerów handlowych, w tym uczciwej i konkurencyjnej cenie.

Aby ułatwić Państwu zapoznanie się z polską branżą rolno-żywnościową i nawiązanie dobrych i trwałych relacji handlowych z partnerami z Polski, prosimy o skorzystanie z zamieszczonych poniżej linków do polskich organizacji skupiających producentów rolnych, przetwórców i handlowców, które obejmują całą gamę produktów rolnych od zbóż i owoców i warzyw, przez nabiał, mięso i jaja, aż po produkty przetworzone.