W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powołanie Pełnomocnika ds. ochrony zwierząt

26.06.2020

Zgodnie z zapowiedzią, minister Jan Krzysztof Ardanowski powołał dziś Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt.

Min. J.K. Ardanowski i Wojciech Albert Kurkowski

Został nim Wojciech Albert Kurkowski - miłośnik zwierząt, międzynarodowy sędzia felinologiczny, wiceprezes World Cat Federation.

Do jego zadań będzie należało m.in. opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie ochrony zwierząt oraz dobrostanu zwierząt oraz analiza, ocena i monitorowanie już funkcjonowania w tym zakresie przepisów.

Pełnomocnik będzie również identyfikował najważniejsze problemy w sferze, za którą odpowiada oraz przedstawiał propozycje ich rozwiązania.

Do zadań pełnomocnika należy także współpraca z organizacjami społecznymi, z organizacjami zrzeszającymi rolników i hodowców zwierząt oraz z jednostkami samorządu terytorialnego.

W zakresie kompetencji pełnomocnika jest  także promowanie pozytywnych zachowań wobec zwierząt.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
26.06.2020 17:07 Sławomir Mucha
Pierwsza publikacja:
26.06.2020 17:07 Sławomir Mucha