W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prezydent RP u rolników

30.06.2020

Prezydent Andrzej Duda i minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczyli dziś w posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych, które odbywało się w Parzniewie.

Posiedzenie KRIR(Fot. Igor Smirnow KPRP)

– Państwo musi sprawować opiekę nad polskimi rolnikami polegającą na tym, że jeśli zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, to państwo na pewno zareaguje – powiedział prezydent Andrzej Duda

Prezydent podkreślił, że rolnictwo stanowi o bezpieczeństwie żywnościowym Polski. Było to szczególnie widoczne na początku pandemii koronawirusa.
Andrzej Duda zauważył również, że rolnictwo to taka dziedzina gospodarki, która jest szczególnie zależna od natury i podatna na straty wywołane klęskami żywiołowymi. Dlatego, jak podkreślał, państwo musi sprawować opiekę nad krajowym rolnictwem i rolnikami.
– Polityka państwa powinna być prowadzona tak, by była wszechstronna opieka ze strony państwa polegająca na tym, że jeśli zdarzy się jakaś klęska żywiołowa, to państwo na pewno zareaguje – podkreślał Andrzej Duda. Jak zaznaczył, na obszarach wiejskich zamieszkuje 40% Polaków.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Krajowa Rady Izb Rolniczych przyjęła stanowisko, w którym popiera kandydaturę pana Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich.

– Bardzo dziękuję moim koleżankom i kolegom z samorządu rolniczego za przyjęcie tego stanowiska. Przypomnę, że zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych i Prezydent Andrzej Duda podpisali porozumienie programowe, dotyczące rozwiązywania najważniejszych problemów polskiego rolnictwa. Polscy rolnicy w zdecydowanej większości akceptują działania inicjowane i wspierane przez prezydenta Andrzeja Dudę w czasie jego dotychczasowej kadencji – powiedział minister Ardanowski i poinformował, że w pierwszej turze wyborów na Andrzeja Dudę zagłosowało 71,4% polskich rolników.

Minister stwierdził, ze stanowisko samorządu rolniczego w Polsce o poparciu Andrzeja Dudy jest naturalną konsekwencją i odwzorowaniem opinii większości polskich rolników. Apelował do rolników o udział w drugiej turze wyborów.

–  Nikogo z nas nie może zabraknąć na głosowaniu – podkreślił dziś w Parzniewie minister Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Zdjęcia (6)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
30.06.2020 18:00 Sławomir Mucha
Pierwsza publikacja:
30.06.2020 17:47 Iwona Chromiak