W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Logotyp PO RYBY Logotyp UE

Przewodnik - przykłady operacji w ramach PO RYBY 2014-2020

Książeczka edukacyjna o rybach dla dzieci Rybki, ryby i rybeczki z morza, jeziora, rzeczki została przeniesiona na nową podstronę  (aby się przenieść kliknij) ZAPRASZAMY:)

Zapraszamy Państwa do zapoznania się przewodnikiem „Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego" przygotowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pokazującym ciekawe zakątki naszego kraju, prowadzącym do miejsc, które stały się atrakcyjniejsze przez wykorzystanie środków z Europejskiego Funduszu  Morskiego i Rybackiego.

Odwiedzimy pięćdziesiąt projektów współfinansowanych z tego funduszu w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo  i Morze”, gdzie - dzięki zaangażowaniu i chęci działania, przedsiębiorcy, przetwórcy, przedstawiciele samorządów, czy lokalnych społeczności (jak chociażby Rybackich Lokalnych Grup Działania) mzdjęcie2ogli spełnić swoje marzenia.

To nie tylko olbrzymie inwestycje przetwórców ryb czy przedsiębiorców polepszających warunki chowu i hodowli ryb. To także rozwijające się obszary zależne od rybactwa, a na ich terenie tętniące życiem strefy edukacji i  rekreacji gdzie spotyka się lokalna społeczność, place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska sportowe. Czynią one świat piękniejszym i przyjemniejszym – bo „Wielkie rzeczy zaczynają się od małych spraw”.

Przewodnik „Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego" to również 50 filmów, które sukcesywnie będą publikowane na kanale MRiRW w serwisie YouTube.

Zapraszamy do lektury i oglądania.

Kilka technicznych wskazówek

Dla ułatwienia zastosowaliśmy podział na ma­kroregiony zgodny z klasyfikacją NUTS 1 (Cen­tralny i Mazowiecki potraktowaliśmy jako jeden obszar). Polskę przemierzamy od północnego za­chodu po południowy wschód.
Każdy globtroter może jednak ułożyć własną trasę zwiedzania. Na zrealizowane przedsięwzięcia patrzymy przez obiektyw typu rybie oko, który zapewnia szeroki kąt widzenia.
Miejsca realizacji projektów same często stanowią atrakcję, ale podpowiadamy do­datkowo, co warto zobaczyć w okolicach.

Opisy uzupełniamy o filmy, które czekają na obejrzenie na naszym kanale YouTube.
Film możesz też uru­chomić na smartfonie, korzystając z zamieszczo­nego w publikacji kodu QR.

zdjęcie 1

©Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 2020 r.

Materiały

Przewodnik „Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego"
Zwiedzaj​_Polske​_Szlakiem​_Europejskiego​_Funduszu​_Morskiego​_i​_Rybackiego​_.pdf 59.76MB
{"register":{"columns":[]}}