W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Razem napędzamy polskie rolnictwo

12.07.2019

– Dzisiejsze podpisanie umowy to efekt projektu „Razem napędzamy polskie rolnictwo” zainicjowanego podczas tegorocznego Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Porozumienie o współpracy Grupy Orlen i Green Lab

W siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa została dziś podpisana umowa z Orlen Paliwa na dostawy oleju napędowego do spółek zależnych KOWR.  Jeszcze w tym roku trafi tam około 19 mln litrów paliwa. W przyszłym roku wolumen dostaw ma wynieść około 30 mln litrów oleju napędowego.

W obecności ministra Ardanowskiego umowę podpisali: p.o. dyrektora generalnego KOWR Grzegorz Pięta oraz prezes Orlen Paliwa Łukasz Hołubowski.

– Zasób państwowy nie może być bierny. On ma być aktywnym kreatorem zmian cywilizacyjnych w polskim rolnictwie i to właśnie się dzieje – stwierdził minister.

Szef resortu rolnictwa poinformował również, że trwają dalsze negocjacje w sprawie zaopatrywania przez Orlen spółek zależnych KOWR m.in. w nawozy azotowe, oleje i smary, sól paszową.

Zdjęcia (6)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
15.07.2019 08:08 Sławomir Mucha
Pierwsza publikacja:
15.07.2019 08:08 Sławomir Mucha