W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rolnik-Farmer Roku – Gala finałowa

08.02.2019

– Ten konkurs ma swój prestiż i śmiało można powiedzieć, że jego laureaci należą do elity polskich rolników – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas jubileuszowej 25. Gali Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik– Farmer Roku”. Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że polskie rolnictwo szybko się rozwija i osiąga bardzo dobre rezultaty w zakresie eksportu produktami rolno-spożywczymi. Wartość tego eksportu wyniosła w ubiegłym roku około 30 mld euro przy blisko 10 mld euro wartości dodatniego salda wymiany.

Min. J.K. Ardanowski z laureatami konkursu

Jednak według ministra pozrywane zostały więzi pomiędzy rolnikami, a przetwórcami.

– Dlatego ważne jest Porozumienie Rolnicze, które odbędzie się 20 lutego br. Podczas tej debaty powinniśmy się wspólnie zastanowić jak rozwiązać problemy występujące w rolnictwie – powiedział minister.

– Ostatnie wydarzenia związane ze skandalem dotyczącym nielegalnego uboju bydła stały się okazją do szerokiego hejtu pod adresem jakości polskiej żywności – stwierdził szef resortu rolnictwa.

Minister zwrócił uwagę, że nie wszystkim podoba się ekspansja polskiej żywności na światowe rynki i dlatego, tym bardziej, każdy producent powinien dbać o to, aby nie dawać najmniejszych powodów do takich ataków.

– Musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo żywności jest warunkiem naszego eksportu rolnego, a ten jest warunkiem sine qua non polskiego rolnictwa – podkreślił minister.

Zwracają się do laureatów konkursu i gratulując osiągnięć szef resortu rolnictwa zwrócił jednocześnie uwagę na konieczność angażowania się na rzecz lokalnych społeczności.

Zdjęcia (3)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
13.02.2019 11:46 Iwona Chromiak
Pierwsza publikacja:
13.02.2019 11:46 Iwona Chromiak