Rozmowy polsko-izraelskie

Minister Jan Krzysztof Ardanowski w trakcie spotkania z Ambasador Izraela

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się dzisiaj z Anna Azari – Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Państwa Izrael w Rzeczypospolitej Polskiej.

Spotkanie miało na celu omówienie nowych perspektyw rozwoju współpracy w dziedzinie rolnictwa. Minister Ardanowski poinformował o zainteresowaniu strony polskiej skorzystaniem z izraelskich doświadczeń w zakresie irygacji. Izrael, z uwagi na panujące warunki klimatyczne, jest liderem w dziedzinie efektywnego zarządzania zasobami wodnymi. Strona polska poinformowała o gotowości nawiązania współpracy instytutów naukowo-badawczych z jednostkami z Izraela.

Polskie produkty rolno-spożywcze są dobrze znane konsumentom na rynku izraelskim. Wielkość polskiego eksportu do Izraela w 2017 r. osiągnęła wartość 200 mln EUR i wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 15%. W ocenie Ambasador Azari polscy eksporterzy mają jeszcze spory potencjał do wykorzystania na rynku izraelskim. Szczególnie perspektywiczny, zdaniem Anny Azari, jest sektor mleczarski.

 

Rozmowy polsko-izraelskie
Rozmowy polsko-izraelskie w MRiRW
Minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z Ambasador Izraela Anną Azari
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 27.08.2018 12:53
Osoba publikująca: Iwona Chromiak
Zmodyfikowano: 27.08.2018 12:53
Osoba modyfikująca: Iwona Chromiak