Rusza VI edycja Krajowych Dni Pola w Bratoszewicach! Zapraszamy na pierwszy dzień - Dzień Młodego Rolnika
13.06.2025
Już dziś, 13 czerwca 2025 roku, Bratoszewice staną się Centrum Polskiego Rolnictwa, inaugurując VI Krajowe Dni Pola - najważniejsze wydarzenie branży rolniczej w Polsce.
Przez trzy dni, od 13 do 15 czerwca, tereny Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego będą miejscem spotkań rolników, doradców, naukowców, przedstawicieli instytucji rolniczych oraz pasjonatów nowoczesnego i zrównoważonego rolnictwa.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Centrum Polskiego Rolnictwa”, podkreślając rosnącą rolę innowacji, wiedzy i praktyki w rozwoju sektora rolnego. Na odwiedzających czeka bogaty program, w tym pokazy polowe, panele eksperckie, warsztaty tematyczne, prezentacje nowoczesnych technologii, a także Targi Rolne oraz XXV Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych.
13 czerwca – Dzień Młodego Rolnika
Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony jest młodzieży kształcącej się w szkołach rolniczych. To właśnie oni – przyszłość polskiej wsi – będą głównymi bohaterami dnia.
W programie zaplanowano m.in. debatę pt. „Konkurencyjne i odporne rolnictwo oczami młodego rolnika” z udziałem Adama Nowaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – godz. 15:00
Nie tylko dla rolników
Dla rodzin przygotowano specjalne strefy relaksu i animacji, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Krajowe Dni Pola to nie tylko wydarzenie branżowe, ale także święto polskiej wsi, które łączy wiedzę, praktykę i kulturę.
Zapraszamy wszystkich – rolników, uczniów, rodziny i sympatyków rolnictwa – do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
Więcej informacji i szczegółowy program dostępne są na stronie: