W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprostowanie MRiRW w odpowiedzi na nieprawdziwe informacje Onet.pl

24.03.2020

W nawiązaniu do opublikowanego 23 marca 2020 r., o godz. 21:06, na portalu Onet.pl, artykułu pt. „Koronawirus. Jak szpital w Grójcu padł pod ciężarem własnych błędów” redaktorów Edyty Żemły i Marcina Wyrwała, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oświadcza, że w związku z potwierdzeniem zachorowania na COVID-19 podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego, pracownikom MRiRW nie były wykonywane testy na obecność koronawirusa.

odp_MRiRW

Zgodnie z obowiązującymi procedurami do Sanepidu (m.st. Warszawy) wysłana została lista osób, które miały bliski kontakt z zarażonym koronawirusem podsekretarzem stanu Ryszardem Kamińskim. Lista obejmuje dokładnie 33 pracowników MRiRW, a nie wszystkich pracowników – jak sugerują autorzy artykułu.

Również zgodnie z obowiązującymi procedurami wskazane 33 osoby zostały objęte obowiązkową, kwarantanną, liczoną od daty ostatniego kontaktu z zarażonym wiceministrem.

Resort jest w stałym kontakcie z pracownikami MRiRW i na podstawie posiadanych i potwierdzonych przez nich informacji od nikogo nie pobierano próbek na obecność wirusa.

Dodatkowo należy podkreślić, że jak twierdzą specjaliści, nie ma sensu pobieranie próbek przed upływem 7 dni od kontaktu z osobą zarażoną.

Stosujemy się do procedur Sanepidu i to Sanepid decyduje, czy i kiedy oraz od kogo będą pobierane próbki i komu będą robione testy!

Ten artykuł, to kolejny przejaw nierzetelności dziennikarskiej.​ W warunkach panującej epidemii niedopuszczalne jest podawanie informacji niesprawdzonych. Rzetelne dziennikarstwo, to uprzednie zapoznanie się z procedurami i opiniami ekspertów, przed publikują artykułu. Brak odpowiedzialności za słowo powoduje szerzenie dezinformacji.

 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
24.03.2020 14:30 Sławomir Mucha
Pierwsza publikacja:
24.03.2020 14:30 Sławomir Mucha