W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Upamiętnienie chłopskich bohaterów

11.09.2020

– To bardzo dobrze, że upamiętniamy naszych bohaterów, chłopskich bohaterów. Tych, którzy w czasach, kiedy wystąpienie przeciwko władzy było gestem odwagi, ryzykowali utratę swojego gospodarstwa – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister J.K. Ardanowski na Rondzie Solidarności Rolników Indywidualnych

Minister rolnictwa i rozwoju wsi uczestniczył dziś w uroczystości, podczas której rondo na drodze krajowej nr 15 w Brzeźnie, w powiecie toruńskim otrzymało imię Solidarności Rolników Indywidualnych. To jeden z najważniejszych węzłów drogowych w województwie kujawsko-pomorskim.

– Nie tylko ważne są szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia. Ważne jest także upamiętnianie bohaterów w taki właśnie sposób. To rondo jest jednym z najważniejszych w województwie kujawsko-pomorskim, w ciągu drogi krajowej. Tysiące ludzi dziennie, tędy przejeżdżających, będzie widziało tablice, które zostały dziś odsłonięte – powiedział minister.

Dzisiejsza uroczystość odbywała się w 42. rocznicę powstania niezależnego ruchu chłopskiego. Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że rolnicy nie walczyli tylko o to, by lepsza była cena za świnie czy mleko. – Oni walczyli o godność, o to żeby chłopi nie byli uważani za gorszą grupę, za gorszą kastę. Za tych, którym ewentualnie z litości czy łaski można pomóc – podkreślił minister Ardanowski. Szef resortu rolnictwa dodał, że także dziś zdarza się, że mamy do czynienia z takim paternalistycznym podejściem do rolników.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
11.09.2020 16:16 Sławomir Mucha
Pierwsza publikacja:
11.09.2020 16:16 Sławomir Mucha