W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Finał I edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości rozstrzygnięty

31.03.2021

30 marca 2021 r. odbył się finał I edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Impreza zorganizowana przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Sprawiedliwości została objęta patronatem rektora Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

olimpiada6

Olimpiada była skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych, by umożliwić im zdobycie szerszej wiedzy na temat prawa i zasad działania społeczeństwa obywatelskiego. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży.

Uczestnicy imprezy musieli wykazać się szerokim zasobem zainteresowań i wiadomości - od wiedzy na temat prawa karnego, postępowania administracyjnego, prawa cywilnego po prawo ustrojowe.

Finałowe zmagania zainaugurował Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski, który pogratulował najlepszym uczestnikom imprezy zakwalifikowania się do decydującego boju oraz demonstrowanej systematycznie chęci zdobywania coraz szerszej wiedzy prawnej połączonej z ogromnym zaangażowaniem.

Minister Romanowski podkreślił także, że od początku olimpiada cieszyła się ogromną popularnością wśród młodzieży, gdyż do I etapu zgłosiło się około 2500 uczniów z ponad 400 szkół.

To zainteresowanie świadczy o tym, że młode pokolenie chce zgłębiać prawniczą wiedzę, która umożliwia i ułatwia aktywny udział w życiu społecznym. 

Zacięta rywalizacja uczestników olimpiady trwała do końca imprezy. Najlepsi uczniowie zademonstrowali godną podziwu wiedzę na temat polskiego prawa oraz pracy wymiaru sprawiedliwości. Po długich zmaganiach i odpowiedziach na pytania zadawane przez komisję konkursową zwycięzcą I edycji olimpiady został Damian Błaszka z Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni.

Dzięki patronatowi Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości wszyscy laureaci olimpiady zyskali możliwość rozpoczęcia kształcenia od nowego roku akademickiego na nowo uruchomionym kierunku „prawo” w tej warszawskiej uczelni.

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości