W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji

14.02.2022

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów.

konkurs_na_plakat_promujący_mediację

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację.

Jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Przyznanych zostanie także 10 wyróżnień oraz nagroda publiczności – po głosowaniu za pośrednictwem facebooka.

Laureaci konkursu otrzymają zaproszenie na spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród. 

Zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2022 r. Zostanie także rozesłana (w formie elektronicznej i drukowanej) do sądów okręgowych – do koordynatorów ds. mediacji oraz udostępniona na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości i fanpage’u Mediacja na Facebooku.

Prace laureatów zostaną także wykorzystane do projektu kalendarza na rok 2023 oraz zaprezentowane na wystawie, która odbędzie się podczas Tygodnia Mediacji.

Na zwycięzców czekają także tablety graficzne.

Prace można przesyłać do 31 maja 2022 r., a ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 września 2022 r.

Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie (poniżej).

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

 

Materiały

Regulamin​_konkursu​_na​_plakat​_MDM​_2022
Regulamin​_konkursu​_na​_plakat​_MDM​_2022.pdf 0.22MB
{"register":{"columns":[]}}