W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Międzynarodowa konferencja naukowa „Nieruchomości wczoraj, dziś i jutro”

20.07.2021

Rada Naukowa oraz redakcja kwartalnika Ministerstwa Sprawiedliwości „Nieruchomości@” zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Nieruchomości wczoraj, dziś i jutro”.

nieruchokonf

Celem konferencji jest stworzenie forum wymiany naukowych poglądów dotyczących szeroko rozumianej problematyki związanej z nieruchomościami. Tematem dyskusji będą też praktyczne aspekty stosowania prawa w tej dziedzinie. Adresatami wydarzenia są więc zarówno przedstawiciele nauk prawnych, jak i praktycy rynku nieruchomości. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja odbędzie się 20 października 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie – w auli Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz zdalnie – za pośrednictwem usługi Microsoft Teams (limit 250 osób) i YouTube.

Przewidziano sześć paneli tematycznych:

  • Obrót cywilnoprawny nieruchomościami;
  • Polityka przestrzenna i gospodarowanie nieruchomościami;
  • Nieruchomości wobec wyzwań podatkowych XXI wieku;
  • Problemy reprywatyzacji nieruchomości w powojennej Polsce i Europie;
  • Nieruchomości w czasie pandemii -  w sferze cywilnej, administracyjnej, karnej i wykonawczej;
  • Egzekucja sądowa i administracyjna z nieruchomości. 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszenia dostępny jest w zakładce Konferencje na stronie kwartalnika:

https://kwartalniknieruchomosci.ms.gov.pl/resources/html/cms/ADVERTISEMENT

Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca br. w przypadku uczestnictwa czynnego i do końca sierpnia br. – w przypadku udziału biernego. Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości