W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nagrody dla zwycięzców II edycji konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2021

13.10.2021

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wręczył 13 października br. nagrody laureatom konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2021. Konkurs pomaga popularyzować wśród uczniów mediację – skuteczną metodę rozstrzygania sporów i zachęca młodych ludzi do kreatywności.

mediacjazwyciezcy

- Wasze wspaniałe prace pokazują , że rozumiecie, jakie są zalety mediacji i jakie korzyści może przynieść taki sposób rozstrzygania sporów powiedział Marcin Romanowski, gratulując zwycięzcom. – Może kiedyś sami zostaniecie mediatorami albo w razie jakiegoś sporu zamiast do sądu, pójdziecie po pomoc do mediatora.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spośród 496 zgłoszeń komisja konkursowa pod przewodnictwem Marcina Romanowskiego wybrała 12 laureatów oraz przyznała 20 wyróżnień.

I nagrodę otrzymała 11-letnia Alisa Skorikova,

II nagroda powędrowała do Dawida Szypryta,

a III zdobyła Lena Krause.

Użytkownicy Facebook’a wybrali w głosowaniu, w którym udział wzięło prawie 150 000 osób, laureata Nagrody Publiczności. Zwyciężyła praca Julii Graf.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. kalendarze, w których znalazły się zwycięskie prace oraz obejrzeli wystawę najlepszych plakatów, prezentowaną na ogrodzeniu budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie. Wyróżnieni uczniowie zrobili sobie na jej tle pamiątkowe zdjęcia z wiceministrem Marcinem Romanowskim.

Plakat 11-letniej zwyciężczyni to znak rozpoznawczy obchodzonego w październiku Międzynarodowego Dnia Mediacji. Trafi do sądów w całym kraju, do Centrów Arbitrażu i Mediacji, na posterunki i komendy policji oraz do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej jako jedna z form promocji mediacji.

12 nagrodzonych prac przez cały rok będzie przypominać też dzięki kalendarzom o korzyściach związanych z taką formą rozwiązywania sporów. Ponadto plakaty będą towarzyszyć Tygodniowi Mediacji, który w tym roku rozpoczyna się 18 października. W tym czasie w całym kraju przygotowano wiele inicjatyw propagujących mediację.

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}