W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obiady dla Bohaterów

18.11.2020

W związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń SARS-Co-V-2 Służba Więzienna rozszerza pomoc dla kombatantów. Funkcjonariusze dostarczają polskim Bohaterom ciepłe posiłki.

Służba więzienna

Służba Więzienna podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen i społecznym komitetem opieki nad grobami poległych żołnierzy batalionu "Zośka" i „Parasol”. 

– Od początku listopada Służba Więzienna dostarcza posiłki dla kombatantów. Teraz we współpracy ze stowarzyszeniem i komitetem funkcjonariusze objęli opieką kolejną grupę siedmiu bohaterów walki o niepodległość naszej Ojczyzny. Kombatanci, którzy narażali swoje życie, walcząc za wolność naszego kraju, dziś są w grupie szczególnie narażonej na działanie koronawirusa. Pomaganie im jest obowiązkiem nas wszystkich. Bo to dzięki ich bohaterstwu i niezłomnej postawie w walce z najeźdźcą dziś Polska jest wolna - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Minister dodał, że funkcjonariusze Służby Więziennej od początku pandemii czynnie wspierają osoby potrzebujące pomocy, w szczególności dzieci i seniorów. Biorą także udział w akcjach pomocowych dla szpitali.

Pomoc dla kombatantów to już druga edycja społecznej akcji "Obiady dla Bohaterów podczas epidemii". Funkcjonariusze Służby Więziennej brali udział w pierwszej edycji: „Nie zapomnij o nas, powstańcach warszawskich” realizowanej przez Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej. Od 20 maja przez ponad 3 tygodnie funkcjonariusze codziennie dostarczali ciepłe posiłki kombatantom do ich mieszkań na terenie Warszawy. Akcja realizowana była w ramach ogólnopolskich działań Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #Resortsprawiedliwościpomaga.

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

Zdjęcia (5)