W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pobierz informację z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym składa się z Rejestru publicznego i Rejestru z dostępem ograniczonym. Dostęp do Rejestru publicznego jest nieograniczony. Wystarczy przejść na: <rps.ms.gov.pl>.

Aby uzyskać informację z Rejestru z dostępem ograniczonym należy:

1.   Zarejestrować konto na stronie Rejestru z dostępem ograniczonym: <rps.ms.gov.pl> poprzez:

       a) wybranie odpowiedniego dla użytkownika konta:

  • konto użytkownika indywidualnego,

  • konto użytkownika instytucjonalnego,

       b) wypełnienie odpowiedniego formularza rejestracyjnego.

Konto użytkownika indywidualnego jest aktywowane od razu po przesłaniu formularza.

Natomiast konto użytkownika instytucjonalnego aktywowane jest po przesłaniu formularza oraz po nadesłaniu pisemnego zgłoszenia do Ministerstwa Sprawiedliwości. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie głównej Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym w zakładce Pomoc.

2.   Wygenerować zapytanie do Rejestru, które należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Za udzielenie informacji z Rejestru nie pobiera się opłaty.

UWAGA!

Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępstwami na tle seksualnym, w przypadku zatrudniania lub dopuszczania osób do innej działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi (np. wyjazdy na ferie zimowe, agroturystyka, obozy jeździeckie) pracodawca lub inny organizator w zakresie takiej działalności ma obowiązek sprawdzenia, czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej osoby są zamieszczone w Rejestrze z dostępem ograniczonym.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
30.10.2018 12:21 Oliwia Wojtyś
Pierwsza publikacja:
30.10.2018 12:21 Oliwia Wojtyś
{"register":{"columns":[]}}