W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Porozumienie Ministerstwa Sprawiedliwości z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

13.10.2021

Dziś (13 października br.) w obecności Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro nadzorujący więziennictwo wiceminister Michał Woś podpisał aneks do Porozumienia zawartego w 2018 r. między Ministerstwem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Związek reprezentował przewodniczący Czesław Tuła.

1

Podpisane porozumienie ustala daty wprowadzenia rozwiązań oczekiwanych przez stronę społeczną i kończy akcję protestacyjną prowadzoną przez związkowców.

- Wsłuchujemy się w głosy strony społecznej i staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Po co szukać konfliktów, jeżeli można dojść do porozumienia – podkreślił Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła podziękował kierownictwu resortu za dialog i osiągnięte porozumienie.

– Służba Więzienna zawdzięcza ministrowi Zbigniewowi Ziobro pierwszą w historii III RP ustawę modernizacyjną. Twardo negocjujemy z ministerstwem, ale udaje nam się dojść do porozumienia. Służba pracowników i funkcjonariuszy więziennictwa jest trudna i wymagająca poświęceń, musi być solidnie wynagradzana – zaznaczył.

Podpisany dokument spełnia oczekiwania związku, by dodatek za wysługę lat oraz zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, były ustalane na tak samo korzystnych zasadach jak dla służb mundurowych podległych MSWiA. Zmiany mają zachęcić do jak najdłuższej pracy i służby.

W aneksie zapowiedziano również wspólne prace Ministerstwa Sprawiedliwości i związkowców nad przygotowaniem programu modernizacji  Służby Więziennej w latach 2022-2025.

Ministerstwo Sprawiedliwości
NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}