W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powodzenie lekcji online w Ministerstwie Sprawiedliwości

29.06.2020

Popularne wśród młodzieży spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości z powodu epidemii wirusa COVID-19 w ostatnich miesiącach prowadziliśmy online. Lekcje te zyskały nową, interesującą formę. Ich uczestnicy nadal mogli zdobywać wiedzę na temat rozwiązywania problemów prawnych czy funkcjonowania administracji.

Lekcje online

Uczniowie szkół podstawowych online brali udział w „Przygodach z Paragrafem – inaczej niż zwykle”, poświęconych m.in. ustrojowi politycznemu kraju, trójpodziałowi władzy oraz pracy administracji rządowej. Do uczniów szkół średnich skierowany był projekt, który zatytułowaliśmy „Problemy prawa? - prosta sprawa”. Tu w przystępny sposób przedstawialiśmy im np. działanie polskiego sądownictwa, podstawy prawa karnego czy prawa rodzinnego. Na każdej lekcji na uczestników zajęć czekała ciekawa prezentacja, ułatwiająca zapamiętywanie podstawowych pojęć, które pojawiały się w czasie „przygody z prawem”.

W „Lekcjach online”, które trwały kilka tygodni, wzięło udział ponad 350 uczniów, a już po trzech dniach od otwarcia rejestracji klas chętnych do udziału w nich, wszystkie terminy w naszym projekcie „Problemy prawa? - prosta sprawa” zostały zarezerwowane.

Co najważniejsze, młodzież wysoko oceniała zajęcia i atmosferę, w jakiej zdobywała wiedzę. Regularnie docierały do nas komentarze zadowolonych uczniów chwalących przygotowanie prowadzących lekcje oraz użyteczność informacji, które zdobyli. Uczniom szczególnie podobała się możliwość zadawania pytań, klarowność przekazywanej wiedzy i ciekawostki towarzyszące ćwiczeniom, w jakich mogli brać udział.

Młodsi uczniowie, którzy skorzystali z lekcji online mogli poznać podstawy ustroju RP, mieli też szansę na swobodny i bezpośredni kontakt z prowadzącym zajęcia. Nowa formuła „Lekcji online”, przeplatana ciekawostkami, wzbogacała prezentowany materiał.

W tym roku szkolnym zakończyliśmy już spotkania z uczniami. Dziękujemy za tak liczny udział w naszych propozycjach.

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości