Spotkania edukacyjne dla seniorów w województwie świętokrzyskim
26.07.2025
W lipcu seniorzy z Buska-Zdroju, Smykowa oraz Kazimierzy Wielkiej uczestniczyli w kolejnych spotkaniach organizowanych w ramach programu edukacji prawnej dla seniorów w województwie świętokrzyskim. W wydarzeniach wzięło udział blisko 100 seniorów, którzy z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami.
W trakcie spotkań omawiano zagadnienia istotne z perspektywy codziennego życia seniorów – od bezpieczeństwa w sieci i metod zapobiegania oszustwom, przez problematykę przemocy domowej, aż po kwestie związane z testamentami, darowiznami i ochroną praw konsumenckich. Seniorzy chętnie zadawali pytania dotyczące praktycznego w stosowania przysługujących im praw.
Hasło naszego programu brzmi: bezpieczny senior to świadomy senior. Rozpoczynamy działania, które doprowadzą do stworzenia szerokiego pakietu przepisów chroniących seniorów – mówiła podczas inauguracji programu Wiceministra Sprawiedliwości Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.
Program jest wspólnym projektem Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa ds. Polityki Senioralnej, Wojewody Świętokrzyskiego, Komendanta Głównego Policji, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego.
Dziękujemy wszystkim seniorom za obecność i aktywny udział. Serdeczne podziękowania kierujemy również do prelegentów i przedstawicieli powiatów buskiego, koneckiego i kazimierskiego za pomoc w organizacji spotkań oraz zaangażowanie w budowanie świadomości prawnej wśród mieszkańców regionu.
Przed nami kolejne spotkania w województwie świętokrzyskim. Już dziś zapraszamy seniorów do udziału w programie.