W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta delegacji gruzińskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości

12.07.2019

Na zaproszenie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w Warszawie przebywa delegacja gruzińskich prawników pod przewodnictwem Pierwszego Wiceministra Sprawiedliwości Gruzji Mikheila Sarjveladze. Podczas dwudniowych rozmów goście poznają m.in. polskie rozwiązania prawne dotyczące pracy syndyków i doradców ds. restrukturyzacji.

Wizyta delegacji gruzińskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości

Ministrowi Sarjveladze towarzyszą m.in.: Tamta Matcharashvili,  koordynator postępowań upadłościowych; Lali Amiranashvili , zastępca dyrektora Centrum Sprawiedliwości; Salome Natroshvili, specjalista z Departamentu Legislacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości Gruzji oraz Nana Amisulashvili, przewodnicząca Stowarzyszenia ds. Przywracania Spółek i Specjalistów ds. Niewypłacalności (BRIPA).

Delegacja gruzińska spotkała się dziś (11 lipca 2019 r.) z Ministrem Łukaszem Piebiakiem. Oprócz rozmów na temat wykorzystania polskich rozwiązań podczas trwających w Gruzji prac nad ustawą dotyczącą syndyków restrukturyzacyjnych goście są zainteresowani funkcjonowaniem polskiego wymiaru sprawiedliwości. W czwartek wzięli też udział w spotkaniu w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy i  uczestniczyli w jednej z rozpraw.

W piątek odbędzie się spotkanie gości z ekspertami z Ministerstwa Sprawiedliwości, a później członkowie gruzińskiej delegacji wezmą udział w rozmowach z przedstawicielami Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
16.07.2019 11:07 Andrzej Niedziałek
Pierwsza publikacja:
16.07.2019 11:07 Andrzej Niedziałek