W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wychowanki schroniska dla nieletnich w Falenicy szyją maseczki ochronne

19.05.2020

Wychowanki schroniska dla nieletnich w warszawskiej Falenicy włączyły się w akcję #ResortSprawiedliwościPomaga i uszyły maseczki ochronne dla zakładu opiekuńczo-leczniczego w Otwocku.

Falenica

Siostry Orionistki opiekujące się obłożnie chorymi opublikowały dramatyczny apel o pomoc w pozyskaniu środków ochrony osobistej przed zarażeniem koronawirusem.  „Jako Zgromadzenie prowadzimy Zakład Opiekuńczo–Leczniczy dla osób starszych w Otwocku, ul. Zamenhofa 22. Pragnę zwrócić się  do osób dobrej woli, które chciałyby nam pomóc w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Jako placówka potrzebujemy płynów do dezynfekcji, rękawiczek jednorazowych rozmiar M i S, maseczek jednorazowych lub wielokrotnego użytku, fartuchów ochronnych. Dziękujemy za każdy gest życzliwości” – napisały siostry.

Na apel odpowiedziały  wychowanki schroniska dla nieletnich i zakładu poprawczego. Przez ponad tydzień szyły maseczki ochronne z materiału przekazanego na ten cel przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Finalnie udało się uszyć ich ponad 300. 

Z powodu panującej epidemii koronawirusa przekazanie materiałów nie mogło się odbyć osobiście, jednak udało się zorganizować specjalną wideokonferencję,  w trakcie której dziewczęta „spotkały się” z dyrektor ZOL, siostrą Judytą. Dla dziewcząt włączenie się w akcję było niezwykłą okazją do zdobycia nowych umiejętności oraz możliwością okazania wsparcia osobom potrzebującym. To nie koniec pracy nastolatek z zakładu poprawczego – zapowiedziały, że będą szyły kolejne maseczki i w ten sposób pomagały najsłabszym. 

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro już przed wieloma tygodniami zdecydował o podjęciu przez resort i podległe mu instytucje walki z koronawirusem i wspierania potrzebujących. We współdziałaniu ze Służbą Więzienną na szeroką skalę prowadzona jest akcja „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Zdjęcia (6)