Powrót

Kolejne fundusze na budowę dróg w woj. lubelskim

18.06.2026

Ponad 32,6 mln złotych trafiło do kolejnych samorządów z woj. lubelskiego na dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2026. W czwartek wojewoda Krzysztof Komorski podpisał z włodarzami powiatów i gmin oraz miast umowy w tej sprawie. W wydarzeniu uczestniczyli także wicewojewodowie Wojciech Wołoch i Andrzej Maj.

Kolejne fundusze na budowę dróg w woj. lubelskim

Obiecywaliśmy oszczędności z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i szybko stały się one faktem. Na ten moment zrealizowaliśmy wszystkie projekty z listy podstawowej i jesteśmy już na etapie podpisywania umów z listy rezerwowej. Cieszymy się, że kolejne samorządy będą miały do dyspozycji środki finansowe, umożliwiające rewitalizację infrastruktury, budowę dróg, ścieżek rowerowych, chodników, oświetlenia, zatok autobusowych i wszystkiego, co służy mieszkańcom, nie tylko Polski wielkomiejskiej, ale także tej powiatowej i gminnej

- mówił Krzysztof Komorski.

Łącznie w czwartek podpisano trzynaście umów na ponad 32,6 mln złotych dofinansowania: cztery z powiatami (zamojskim, janowskim, opolskim i łukowskim) oraz dziewięć z gminami i miastami (Łęczna, Łuków, Szczebrzeszyn, Radzyń Podlaski, Krasnobród, Zwierzyniec, Firlej, Miączyn, Wilkołaz).

Największa kwota - blisko 9,5 mln - trafiła do powiatu łukowskiego na rozbudowę drogi powiatowej nr 1314L na odcinku Nurzyna - Dębowica wraz z przebudową mostu oraz drogi między Celinami i Nurzyną. Spośród gmin i miast najwięcej środków – ponad 1,8 mln złotych – pozyskała gmina Firlej, która przebuduje drogę gminną nr 103299L w miejscowości Pożarów.

Materiały

Lista podpisanych 18 czerwca 2026 roku umów z RFRD
RFRD​_-​_podpisanie​_umów​_18​_czerwca.xlsx 0.02MB

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}