W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Boże Narodzenie - życzenia Wicepremiera Jacka Sasina

24.12.2020

Szczególnie ciepłe, szczere, dające wiarę oraz nadzieję życzenia składam w tym trudnym czasie walki z pandemią koronawirusa.

Grafika bożonarodzeniowa. Na środku dwie choinki z płatkami śniegu. Po lewo napis spokojnych świąt.

Cieszmy się atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. To dla nas wszystkich szczególny czas. Życzymy sobie zdrowia, miłości, nadziei, dostatku. W tym czasie szczególnie okazujmy sobie szacunek, dobroć, uczynność i pamiętajmy o ludziach samotnych, potrzebujących i opuszczonych, dając świadectwo prawdziwego człowieczeństwa.

Wierzymy, że narodzenie Chrystusa niesie wiarę w nowe, lepsze jutro. To też czas podsumowań starego roku a jednocześnie nadzieja, że Nowy Rok otworzy dla nas nowe możliwości i coraz większe poczucie bezpieczeństwa. Tak nadwyrężone przez COVID-19.

W tym momencie składam najserdeczniejsze życzenia zwłaszcza wszystkim związanym zawodowo z funkcjonowaniem urzędów i instytucji centralnych oraz Spółek Skarbu Państwa. To właśnie one, jako pierwsze stanęły do walki z COVID-19, dokonują licznych darowizn finansowych, kupując sprzęt medyczny dla szpitali, środki ochrony osobistej a nawet przestawiając produkcję na ten cel. To było wielkie świadectwo społecznej odpowiedzialności biznesu, mające na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa Polakom.

Historia pokazuje, że jako naród stać nas na wiele. Dlatego jestem przekonany, że zdołamy uporać się z kryzysem wywołanym pandemią. Wierzę, że jesteśmy społeczeństwem, które nie traci ducha. Nie ulega nastrojom i jest wstanie stawiać czoła nawet najbardziej nieprzewidywalnym wyzwaniom.

W ten trudny czas okażmy sobie wzajemnie szacunek i miłość, zwłaszcza najbliższym - rodzicom i dziadkom… Niech Boże Narodzenie umacnia więzi między pokoleniami, wbrew współczesnym trendom. Nie ma nic ważniejszego niż ludzka solidarność i wzajemny szacunek. Zwłaszcza w tym magicznym czasie.

Życzę wytrwałości i nadziei, zdrowia i radości, ciepła rodzinnego domu oraz wiary w drugiego człowieka. To moje, osobiste życzenia dla każdego z Państwa. 

    Jacek Sasin
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Aktywów Państwowych