W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ciężarówka akcji #WspieramyPolskę ruszyła w drogę

18.06.2020

– Pandemia pokazała nam, jak ważna jest współpraca polskich firm, stawianie na rodzimych dostawców. Chodzi nie tylko o to by jak najwięcej firm funkcjonowało w Polsce, ale by były to firmy, które w Polsce chcą tworzyć miejsca pracy i płacić podatki – powiedział Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin podczas konferencji prasowej inaugurującej akcję #WspieramyPolskę.

Konferencja #WspieramyPolskę

W ramach akcji zorganizowanej przez PKN Orlen w drogę do 50 polskich miast i miejscowości wyruszyła dziś specjalna ciężarówka, której głównym zadaniem jest promowanie polskich produktów i lokalnych przedsiębiorców.

Warunkiem uczestnictwa w gospodarce, która ma służyć obywatelom, jest utrzymanie płynności firm i zachowanie miejsc pracy. Ogromną rolę odgrywają tu spółki Skarbu Państwa, które w Polsce płacą podatki i zatrudniają dziesiątki tysięcy osób. To one są kołem zamachowym krajowej gospodarki zwłaszcza, że dają możliwości działania małym i średnim firmom – swoim kooperantom, podwykonawcom i partnerom biznesowym – zaznaczył Wicepremier Sasin. Dodał też, że modelowym przykładem takiej kooperacji jest współpraca PKN Orlen z ponad 170 polskimi producentami, oferując ich produkty na swoich stacjach – stanowią one aż 85% całego asortymentu.

Minister Aktywów Państwowych zapewnił też polskich przedsiębiorców, że polski rząd będzie ich nadal wspierał w trudnym dla wszystkich czasie pandemii. – Rozumiemy, jak ważny jest polski biznes, polski kapitał. By pomagać polskim firmom rząd przyjął w ostatnim czasie szereg niestandardowych rozwiązań prawnych, np. kolejne tarcze antykryzysowe, które mają wspierać polski biznes i pozwolić mu przetrwać ten kryzys – powiedział Wicepremier Sasin.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślił, że patrotyzm gospodarczy jest ważny szczególnie w czasach pandemii – wzmacnia gospodarkę i ją ożywia. – Na polskie firmy społeczeństwo może liczyć, nawet w trudnych okresach – powiedział.

Wideo

Zdjęcia (5)