W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Druga internetowa debata ekspercka MAP: „Reforma spółek handlowych – najważniejsze założenia prawa grup spółek przez pryzmat trwających konsultacji publicznych”

10.09.2020

Już w najbliższy poniedziałek, 14 września, w godzinach 17:00-18:30 odbędzie się druga z serii internetowych debat eksperckich, którą poprowadzi Janusz Kowalski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Pełnomocnik Rządu ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego nad Spółkami Skarbu Państwa.

Minister Janusz Kowalski siedzi przy biurku podczas spotkania online. Na ekranie monitora wizerunek prof. Andrzeja Szumańskiego

Komisja ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego od momentu jej powołania w lutym 2020 roku przez Jacka Sasina, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych, pracuje nieprzerwanie, także w okresie pandemii. Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że w trosce o zdrowie, zarówno ekspertów zaangażowanych w prace nad reformą, jak i wszystkich obywateli, duża część rozmów i wydarzeń ma charakter internetowy. Z inicjatywy Ministra Janusza Kowalskiego oraz Biura ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego, Ministerstwo Aktywów Państwowych zaprasza na kolejną debatę internetową, której celem jest przybliżenie obywatelom, a zwłaszcza uczestnikom rynku gospodarczego głównych założeń reformy Kodeksu spółek handlowych, której projekt do 19 września znajduje się na etapie konsultacji publicznych.

W debatach udział biorą osoby na co dzień pracujące zarówno w spółkach prywatnych, jak i w spółkach skarbu państwa, przedstawiciele świata nauki oraz biznesu, którzy brali aktywny udział w tworzeniu tej niezbędnej (po 20 latach obowiązywania Ksh w obecnym kształcie) reformy polskiego systemu prawnego. Śledzenie przebiegu debaty jest także doskonałą okazją do wypowiedzenia się w ważnych tematach lub wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości. W trakcie dyskusji słuchacze będą bowiem mieli możliwość dodawania własnych komentarzy i uwag.

W poniedziałek 14 września zaproszeni do dyskusji prelegenci będą rozmawiać na temat najważniejszych założeń „prawa grup spółek” – regulacji prawnej, której istnienie i zakres określa procedowana obecnie, a wypracowana pod przewodnictwem Jacka Sasina i Janusza Kowalskiego, reforma Kodeksu spółek handlowych oraz innych ustaw. Ponadto prelegenci odniosą się do nadal trwających konsultacji publicznych przedłożonego przez Komisję projektu Ustawy oraz przedyskutują jego społeczny odbiór.

Moderator:
Janusz Kowalski – Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego nad Spółkami Skarbu Państwa

Paneliści:
prof. dr hab. Andrzej Szumański, Przewodniczący Zespołu eksperckiego ds. prawa koncernowego
Filip Ostrowski – Dyrektor Biura ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych  

Zapraszamy Państwa do śledzenia przebiegu debaty już 14 września o godzinie 17:00 na kanałach społecznościowych Ministerstwa Aktywów Państwowych – platformach Facebook, Twitter oraz LinkedIn. Zapis całej debaty będzie dostępny po zakończeniu transmisji na stronie internetowej.

Zdjęcia (1)