W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowe inwestycje w województwie łódzkim

14.09.2020

Nowa droga oraz nowoczesna sala gimnastyczna w Wilczkowicach Górnych w powiecie łęczyckim, a także doposażenie szpitala w Zgierzu to nowe inwestycje dla mieszkańców województwa łódzkiego.

Wicepremier Jacek Sasin przemawia do mikrofonu podczas konferencji prasowej. W tle szpital w Zgierzu.

Wicepremier Jacek Sasin przebywał w poniedziałek w województwie łódzkim. W trakcie wizyty minister aktywów państwowych w towarzystwie przedstawicieli lokalnych władz samorządowych przyglądał się nowej drodze w Wilczkowicach Górnych – inwestycji zrealizowanej w większości ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wicepremier uczestniczył również w prezentacji nowoczesnej sali gimnastycznej wybudowanej przy miejscowej szkole podstawowej. Uczniowie szkoły mogą korzystać z tego funkcjonalnego obiektu sportowego od początku bieżącego roku szkolnego.

Nowe inwestycje w Wilczkowicach Górnych to doskonały przykład współpracy rządu z samorządem. Jestem przekonany, że nowoczesna infrastruktura podniesie komfort życia mieszkańców – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Podczas pobytu w województwie łódzkim wicepremier Jacek Sasin odbył również wizytę w szpitalu w Zgierzu. Szpital w Zgierzu otrzyma dotację z Agencji Rozwoju Przemysłu, która przeznaczona zostanie na zakup nowego wyposażenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Dziś podpisano umowę między szpitalem a fundacją Agencji Rozwoju Przemysłu. W sumie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu trafiło ponad 2,3 mln zł – mówił wicepremier Jacek Sasin. Minister Aktywów Państwowych przypomniał również o zaangażowaniu spółek Skarbu Państwa na rzecz szpitala w trudnym czasie pandemii koronawirusa. – Spółki Skarbu Państwa przekazały ponad 170 mln zł na walkę z epidemią. Szpital w Zgierzu był jednym z pierwszych beneficjentów tej pomocy – podsumował.