W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Noworoczne życzenia Wicepremiera Jacka Sasina

31.12.2020

Niech nowy rok 2021 przyniesie nam nadzieję, bezpieczeństwo i stabilizację w dziedzinach gospodarczej i społecznej oraz w relacjach międzyludzkich.

Grafika z liczbą 2021

Kończący się rok jest dobrą okazją do podsumowań. To był i ciągle jest trudny czas. Pandemia, z którą musieliśmy się zmierzyć, jest wydarzeniem bezprecedensowym w naszym dotychczasowym życiu. Priorytetem stała się ochrona zdrowia i życia obywateli oraz możliwość funkcjonowania gospodarki i państwa.

Na wielkie podziękowanie i podziw zasłużyły spółki Skarbu Państwa. To one jako pierwsze stanęły do walki z koronawirusem wspierając, przede wszystkim, służbę zdrowia. Darowizny finansowe, zakup sprzętu medycznego dla szpitali, środków ochrony czy przestawianie produkcji na ten cel - to tylko przykłady ich działań. Nie można zapominać, że robiły to wszystko kontynuując własną, podstawową działalność. Dziś można powiedzieć, że zdały  egzamin ze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Niestety walka z pandemią wciąż trwa i zapewne przyjdzie nam jeszcze odpowiedzieć na szereg  wyzwań. Jednym z ważniejszych będzie odbudowa gospodarki. Tu także widzę ogromną rolę naszych narodowych czempionów. Wierzę w to, że państwowe spółki staną się kołem zamachowym polskiego biznesu.

Niech to będzie dobry rok. Serdeczne, noworoczne życzenia składam także wszystkim zawodowo związanym z funkcjonowaniem urzędów i instytucji centralnych oraz spółek Skarbu Państwa. Życzę wytrwałości i nadziei, zdrowia oraz satysfakcji w życiu zawodowym i prywatnym. 

             

               Jacek Sasin

   Wiceprezes Rady Ministrów

Minister Aktywów Państwowych