W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

PKP Intercity Remtrak rozwinie przedsiębiorstwo taboru Wagon Opole

11.05.2020

PKP Intercity Remtrak opracowuje długoterminowy plan rozwoju przedsiębiorstwa Wagon Opole. O swoich szczegółowych planach spółka poinformowała w trakcie konferencji, która odbyła się 11 maja 2020 r. w Opolu. W wydarzeniu uczestniczył Wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski.

Wiceminister Janusz Kowalski

PKP Intercity Remtrak, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej PKP Intercity i nadzorowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, wydzierżawiła w grudniu 2019 roku część przedsiębiorstwa Wagon Opole. Celem dzierżawy było przywrócenie prac w zakładzie obejmujących naprawę i serwis wagonów kolejowych.

W trakcie dzisiejszej konferencji spółka PKP Intercity Remtrak przedstawiła szczegółowe plany rozwoju opolskiego zakładu. W swoich założeniach długoterminowych spółka planuje rozszerzenie możliwości serwisowych prowadzonych przez przedsiębiorstwo Wagon Opole m.in. rozpocząć realizację napraw głównych z modernizacją wagonów typu 154A oraz restauracyjnych, które znajdują się na terenie opolskiego zakładu. Docelowo PKP Intercity Remtrak przygotowuje się do przejęcia przedsiębiorstwa Wagon Opole, które zostanie uwzględnione w jej długoterminowym planie rozwoju.

– Planujemy, aby zakład w Opolu stał się integralną częścią PKP Intercity Remtrak. Bardzo cieszy nas to, że dołączy do nas wielu najwyższej klasy specjalistów, którzy pracują dzisiaj w opolskiej jednostce – powiedział Zbigniew Ciemny, prezes PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o.

Zdaniem Wiceministra Aktywów Państwowych Janusza Kowalskiego ostatnie tygodnie pokazały nam jak bardzo potrzebujemy polskich spółek o ugruntowanej pozycji rynkowej, które mogą stanowić koło zamachowe dla polskiej gospodarki i jej poszczególnych sektorów. – Jedną z kluczowych branż dla funkcjonowania polskiej gospodarki jest transport kolejowy. Kolej codziennie umożliwia Polakom bezpieczne dotarcie do pracy, na wakacje oraz do naszych rodzin – powiedział Wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. – Stały rozwój PKP Intercity i jej spółki zależnej PKP Intercity Remtrak pokazuje, że nasz narodowy przewoźnik myśli długofalowo, dbając o odpowiednie zabezpieczenie swojego taboru, tak kluczowe przy umacnianiu swojej rynkowej pozycji. To także świetna wiadomość dla regionu, bo przejęcie spółki Wagon Opole przez PKP Intercity Remtrak pozwoli utrzymać i stworzyć dodatkowe miejsca pracy – dodał Wiceminister Kowalski.

Wideo

Zdjęcia (2)