W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poczta Polska kupuje specjalistyczny sprzęt, który pomoże w leczeniu chorych na COVID-19. To jedyne takie urządzenie w polskich centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa

22.05.2020

Fundacja Poczty Polskiej „Pocztowy Dar” kupiła specjalistyczny analizator immunologiczny osocza, który pozwoli na wykorzystanie osocza ozdrowieńców do leczenia chorych na COVID-19. To jedyne takie urządzenie w polskich centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Centrum w Białymstoku będzie w stanie przygotować dzięki niemu preparaty do leczenia chorych w całej Polsce.

Analizator od fundacji Pocztowy Dar

Przy pomocy analizatora można dokładnie określić poziom przeciwciał w osoczu krwi pochodzącym od ozdrowieńców i dzięki temu przygotować odpowiednie dawki leczniczego preparatu, które będą przeznaczone dla chorych na COVID-19.

Transfuzja osocza ozdrowieńców, którzy przeżyli zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i wytworzyli przeciwciała jest jedną z obecnie badanych kuracji leczniczych. Badania trwają również w Polsce, a kluczowe dla ich powodzenia jest pozyskiwanie osocza od osób, które wyzdrowiały po infekcji. Osoby takie systematycznie zgłaszają się do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa w całej Polsce.

Urządzenie wraz z odczynnikami i materiałami niezbędnymi do wykonywania badań kosztowało ponad 330 tys. zł. Pieniądze na zakup pochodziły z funduszy spółek z grupy Poczty Polskiej.

{"register":{"columns":[]}}