W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spółki Skarbu Państwa stawiają na rozwój polskiego sportu!

26.04.2021

Każdego roku spółki Skarbu Państwa przeznaczają ponad 200 milionów złotych na rozwój polskiego sportu. Nasi narodowi czempioni wspierają działania w obszarze sportu powszechnego i wyczynowego. To dowód na to, że państwo polskie myśli o sporcie w perspektywie długoterminowej.

Grafika z wizerunkami sportowców. Niebieskie tło. W kołach wizerunki sportowców różnych dyscyplin sportowych.

Ministerstwo Aktywów Państwowych zaprezentowało spot podkreślający rolę spółek Skarbu Państwa w obszarze rozwoju polskiego sportu. Z szacunków eksperckich wynika, że rocznie przeznaczają one na ten cel ponad 200 mln zł. Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin dostrzega, jak ważny dla rozwoju dyscyplin, zawodników czy klubów sportowych, jest udział spółek Skarbu Państwa. Powołał on specjalny zespół, który będzie się zajmować kwestiami sponsoringu sportu przez spółki Skarbu Państwa.

Chcemy strategicznie i systemowo wyznaczać kierunek działań na rzecz wsparcia polskiego sportu przez spółki Skarbu Państwa. We współpracy z ekspertami oraz środowiskiem sportowym wypracujemy zbiór dobrych praktyk – podkreśla Wicepremier Jacek Sasin.

Na czele zespołu, jako doradca społeczny stanęła Danuta Dmowska-Andrzejuk – wybitna szpadzistka, indywidualna mistrzyni świata i była minister sportu.

Cel – wsparcie utytułowanych i aktywizacja społeczeństwa

Rodzime spółki wspierają Biało-Czerwonych i pomagają im rozwinąć skrzydła. Inwestują w ich rozwój i motywują mistrzów w walce o marzenia. Lista jest długa. Można wymienić takie wielkie nazwiska jak między innymi: Iga Świątek, Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Marcin Lewandowski, Andrzej Bargiel, Piotr Lisek, Bartosz Zmarzlik, Kajetan Kajetanowicz czy Hubert Hurkacz.

To wsparcie daje naszym sportowcom, wybitnym gwiazdom sportu zabezpieczenie. Mogą realizować swoje marzenia, pasje i dążyć do osiągnięcia mistrzostwa sportowego – mówi Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Bez wsparcia mecenasów polskiego sportu nie moglibyśmy z optymizmem patrzeć w przyszłość, szczególnie w kontekście zbliżających się Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. PKN ORLEN, Totalizator Sportowy, i Enea pełnią rolę mecenasa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Wsparcie polskiego sportu to wspieranie rozwoju różnych dyscyplin sportowych, takich jak między innymi: lekkoatletyka, piłka nożna, tenis, piłka ręczna, wioślarstwo czy tenis stołowy.

Co niezwykle ważne – spółki działają także w obszarze sportu powszechnego, który jest fundamentem piramidy szkoleniowej. To właśnie na tym etapie często rozpoczyna się przygoda ze sportem przyszłych mistrzów. Inwestowanie w rozwój lokalnych klubów sportowych, organizacje wydarzeń dla dzieci i młodzieży to inwestycja w przyszłość. Sport powszechny to także dbanie o zdrowie Polaków – zachęcanie do aktywności ruchowej nie tylko najmłodszych ale także osób z niepełnosprawnością czy seniorów.

 

Zespół do spraw sponsoringu sportu przez spółki Skarbu Państwa

Wideo