W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spółki Skarbu Państwa wspierają polski sport

06.04.2021

– Chcemy strategicznie i systemowo wyznaczać kierunek działań na rzecz wsparcia polskiego sportu przez spółki Skarbu Państwa – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas wtorkowego briefingu poświęconego powołaniu w MAP zespołu do spraw sponsoringu sportu przez spółki Skarbu Państwa.

Wicepremier Jacek Sasin oraz Danuta Dmowska Andrzejuk podczas konferencji prasowej. W tle ścianka MAP i flaga Polski i UE.

Spółki Skarbu Państwa na wielu płaszczyznach wspierają polski sport: mistrzów, związki sportowe, rozwój sportu powszechnego, ze szczególnym uwzględnieniem sportu dzieci i młodzieży. Z szacunków eksperckich wynika, że Spółki Skarbu Państwa przeznaczają rocznie na rozwój polskiego sportu ponad 200 mln złotych.

Zdaniem ministra aktywów państwowych obecna aktywność spółek Skarbu Państwa w tym obszarze jest dowodem na to, że państwo polskie myśli o sporcie w pespektywie długoterminowej.

 – W Ministerstwie Aktywów Państwowych powołujemy zespół ds. sponsoringu sportu, który wypracuje kodeks dobrych praktyk dla spółek Skarbu Państwa. Tak, aby wsparcie finansowe polskiego sportu było jak najbardziej efektywne – ogłosił wicepremier Jacek Sasin.

Pracami zespołu ds. sponsoringu sportu, jako doradca społeczny ministra aktywów państwowych, pokieruje Danuta Dmowska-Andrzejuk, indywidualna mistrzyni świata w szpadzie, medalistka mistrzostw świata i Europy drużynowo w szpadzie, a także minister sportu w latach 2019-2020. 

Jesteśmy w przededniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W tych trudnych czasach spółki się nie wycofują, dalej wspierają polskich sportowców. Zespół będzie pracował nad systemowym wsparciem polskiego sportu, zarówno w ramach sportu wyczynowego jak i powszechnego ­­– podsumowała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Materiały

SSP wsparcie dla sportu - prezentacja
prezentacja​_dot​_sportu.pdf 1.57MB

Zdjęcia (3)