W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spółki Skarbu Państwa wspierają polskich siatkarzy w osiąganiu wielkich sukcesów sportowych

07.05.2021

- Takie sukcesy, jak triumf klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów, pokazują nam, że zaangażowanie spółek Skarbu Państwa w obszarze sportu ma sens. Rocznie przeznaczają one na ten cel ponad 200 mln złotych – powiedział wicepremier Jacek Sasin podczas briefingu prasowego poświęconego wsparciu polskiej siatkówki.

Na tle ścianki z logotypami MAP oraz flag polskiej i unijnej stoją w jednym rzędzie uczestnicy briefingu. Na środku wicepremier Jacek Sasin i prezes klubu Sebastian Świderski trzymają razem puchar zdobyty przez Zaksę.

W miniony weekend drużyna siatkarskiego wicemistrza Polski zwyciężyła w Weronie w tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po ponad 40 latach ponownie zobaczyliśmy polski klub na najwyższym stopniu podium elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Sukces ten to również wielkie wydarzenie dla Grupy Azoty – spółki Skarbu Państwa będącej tytularnym sponsorem klubu z Kędzierzyna Koźla.

- PKN Orlen, Tauron, PGE czy właśnie Grupa Azoty aktywnie wspierają drużyny piłki siatkowej. PKN Orlen jest również strategicznym sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To zaangażowanie polskich spółek przyczynia się do tego, że dziś możemy cieszyć się z takich sukcesów, jak ten osiągnięty przez drużynę z Kędzierzyna Koźla – podkreślił wicepremier Jacek Sasin.

- Co roku walczymy z klubem o wielkie cele i spełnienie marzeń. W tym roku nam się udało. Mamy puchar Ligi Mistrzów. Każdemu życzę, żeby miał okazję przeżyć to, co my - powiedział Sebastian Świderski, prezes klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wicemistrz świata z 2006 roku.

Zdaniem ministra aktywów państwowych spółki Skarbu Państwa dokładają wszelkich starań, aby polski sport mógł stale rozwijać się i dostarczać powodów do dumy zawodnikom oraz kibicom. Według niego to przykład efektywnej współpracy na linii Związek Sportowy, rząd i spółki Skarbu Państwa.

- Nasza męska drużyna to aktualni mistrzowie świata. Tytuł ten obronili, czyli są dwukrotnymi mistrzami globu z rzędu – w ostatnim ćwierćwieczu sztuka ta udała się tylko Brazylii i Włochom. Teraz wszyscy marzymy o medalu w Tokio – podkreślił Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych.

- Nasza drużyna kolejny raz pokazała, że jest dumą całej Opolszczyzny, a Grupa Azoty ZAK S.A., potrafi wspierać skutecznie sport zawodowy – powiedział prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Artur Rafał Kamiński.

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich

Polscy sportowcy intensywnie przygotowują się do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które ze względów epidemicznych zostały przełożone. Odbędą się one na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Polski rząd podjął wysiłki, aby umożliwić wszystkim reprezentantom kraju bezpieczny udział w tej najbardziej prestiżowej imprezie sportowej.

- W trosce o zdrowie naszych sportowców rząd zapewnił szczepienia dla całej ekipy przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich. W pierwszej zaszczepionej grupie znaleźli się m.in. zawodnicy i sztab szkoleniowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Bardzo się cieszę, że mogę włączyć się w pomoc przy realizacji całego procesu – przypomniała Danuta Dmowska-Andrzejuk, doradca społeczny ministra aktywów państwowych ds. sponsoringu sportu przez spółki Skarbu Państwa.

W pomoc przy przygotowaniach polskiej kadry olimpijskiej włączyły się również spółki Skarbu Państwa nadzorowane przez ministra aktywów państwowych. PKN Orlen, Totalizator Sportowy oraz ENEA pełnią funkcję mecenasa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Wsparcie udzielone polskim olimpijczykom to wyraz społecznej odpowiedzialności firm, które angażują się od wielu lat w promocję i rozwój polskiego sportu. Dzięki temu wsparciu zawodnicy mogą przygotowywać się do swoich startów w komfortowych warunkach.

- Osiąganie sukcesów w sporcie wymaga wielu lat przygotowań, odpowiedniego sprzętu i miejsca do treningów. To wiąże się ze znacznymi środkami finansowymi. Dlatego tak ważne jest wsparcie państwa dla polskiego sportu. Rodzime spółki pomagają zawodnikom rozwinąć skrzydła. Inwestują w rozwój i motywują naszych mistrzów w walce o marzenia – podsumowała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Zaangażowanie spółek Skarbu Państwa w rozwój polskiego sportu

Spółki Skarbu Państwa na wielu płaszczyznach wspierają polski sport: mistrzów, związki sportowe czy rozwój sportu powszechnego, ze szczególnym uwzględnieniem sportu dzieci i młodzieży. Z szacunków eksperckich wynika, że spółki Skarbu Państwa przeznaczają rocznie na ten cel ponad 200 mln złotych.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}