W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Maciej Małecki rozmawiał o sytuacji epidemicznej w spółkach

08.10.2020

Dzisiaj w Ministerstwie Aktywów Państwowych odbyła się telekonferencja z przedstawicielami spółek Skarbu Państwa na temat sytuacji związanej z obecnym etapem pandemii koronawirusa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli - ze strony MAP wiceminister Maciej Małecki, ze strony GIS - minister Jarosław Pinkas oraz prezesi lub członkowie Zarządów 87 spółek, w których nadzór właścicielski wykonuje MAP, w tym spółki kluczowe Skarbu Państwa i spółki z większościowym udziałem Skarbu Państwa.

Wiceminister Maciej Małecki

W pierwszej części spotkania minister Jarosław Pinkas przedstawił obecną sytuację epidemiologiczną, a także podsumował obowiązujące zalecenia GIS, z uwzględnieniem charakteru niektórych branż. Podziękował wiceministrowi Maciejowi Małeckiemu za dotychczasową dobrą współpracę z MAP oraz spółkom, że pełnią  funkcję liderów w kreowaniu standardów ochrony przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wyraził nadzieję i oczekiwanie, że spółki z udziałem Skarbu Państwa w dalszym ciągu będą odgrywać pozytywną rolę w walce z pandemią. Zwrócił się również z prośbą do spółek Skarbu Państwa, aby w miarę możliwości nadal wspierały służby sanitarne.

Drugą część spotkania poświęcono dyskusji na temat praktyk sanitarnych wypracowanych przez spółki. Przedstawiciele spółek z poszczególnych branż przedstawiali rozwiązania stosowane w praktyce, w tym jak dbają o utrzymywanie dystansu pomiędzy pracownikami, klientami i kontrahentami. Wymienili się także doświadczeniami dotyczącymi wykorzystania właściwych środków ochronnych oraz sposobów rozpoznawania sytuacji zagrożenia.

W podsumowaniu spotkania wiceminister Małecki zwrócił uwagę na konieczność ściślejszej współpracy pomiędzy spółkami Skarbu Państwa, zarówno w zakresie przepływu informacji co do praktyk sanitarnych, jak i realnych działań gospodarczych w tym trudnym czasie.