W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Zbigniew Gryglas: Polski przemysł zbrojeniowy odbudowuje się

01.02.2021

– Karabin Grot to efekt pracy polskich inżynierów. To sprzęt nowoczesny i innowacyjny, ale przede wszystkim w pełni bezpieczny dla żołnierzy, którzy go używają – powiedział wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas podczas briefingu prasowego w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu.

Wiceminister Zbigniew Gryglas podczas briefingu prasowego w Radomiu

Modułowy System Broni Strzeleckiej 5,56 mm Grot to karabinek nowoczesny, będący całkowicie polską konstrukcją. Przez ekspertów chwalony za nowatorskie rozwiązania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkownika – zarówno wojskowego, jak i cywilnego.

Zdaniem wiceministra Zbigniewa Gryglasa posiadanie krajowych kompetencji do produkcji broni strzeleckiej leży w interesie nas wszystkich.

To jest gwarancja stuprocentowego bezpieczeństwa w sytuacjach pokojowych, ale przede wszystkim w tych nadzwyczajnych, kiedy potrzebne są części i usługi związane z eksploatacją lub utrzymaniem tego sprzętu. Fabryka Broni w Radomiu ma wszelkie kompetencje, by być kluczowym podmiotem w tej dziedzinie – podkreślił wiceminister Zbigniew Gryglas. – Karabinek Grot potwierdza, że jesteśmy w stanie opracować całkowicie polską konstrukcję wraz z całym systemem logistycznym, która może być konkurencyjna na rynkach światowych – dodał wiceminister.

Ministerstwu Aktywów Państwowych zależy na tym, by polscy żołnierze dysponowali nowoczesną i skuteczną bronią a karabinek Grot te kryteria spełnia. To broń nowoczesna, sprawdzona, funkcjonalna i bezpieczna, która cieszy się dobrą opinią użytkowników.