W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wicepremier Sasin na otwarciu nowego odcinka trasy S17

23.12.2019

– Sprawny, szybki i wygodny transport jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia dynamicznego rozwoju państwa. Nowy odcinek trasy S17 to kolejny krok ku integracji komunikacyjnej aglomeracji lubelskiej z aglomeracją warszawską – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas otwarcia fragmentu tej trasy 23 grudnia 2019 roku.

Wicepremier Jacek Sasin

W tym roku to już piąty fragment otwartej dla kierowców trasy Warszawa- Lublin. Chodzi o 13-kilometrowy fragment Garwolin - Kołbiel. Kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 153 km dwujezdniowej trasy od miejscowości Zakręt pod Warszawą do końca obwodnicy Piask w kierunku Chełma i Zamościa.

Zdaniem wicepremiera realizacja tej inwestycji przełoży się na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej położonych wzdłuż niej miejscowości. – Autostrady i drogi szybkiego ruchu są konieczne dla nowych inwestycji a tym samym tworzenia miejsc pracy – dodał.

Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zdjęcia (4)