W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wicepremier Sasin: niebawem plan dla górnictwa

15.05.2020

– Przygotowujemy w Ministerstwie Aktywów Państwowych plan dla górnictwa. Przedstawimy go niebawem. Chciałbym, by jego fundamentem było założenie, że żaden górnik nie będzie tracił pracy – mówi wicepremier Jacek Sasin.

Wicepremier Sasin z wizytą w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Minister aktywów państwowych spotkał się w kopalni KWK Budryk w Ornontowicach z zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz przedstawicielami strony społecznej.

Plan, nad którym pracujemy z jednej strony powinien dawać gwarancję, że rentowne górnictwo będzie mogło funkcjonować w warunkach rynkowych. A równocześnie plan ten musi być akceptowalny społecznie wyjaśnia Jacek Sasin.  Obiecuję wszystkim górnikom, że będziemy – jako resort aktywów państwowych robić wszystko, żeby polskie górnictwo miało przed sobą naprawdę dobrą przyszłość  dodaje wicepremier.

Minister aktywów państwowych podczas wizyty rozmawiał z władzami Jastrzębskiej Spółki Węglowej o aktualnej sytuacji w spółce w obliczu pandemii koronawirusa, a także o planowanych inwestycjach i działaniach rozwojowych.

JSW to strategiczna firma w wymiarze światowym. Na tle sytuacji w branży jest jasnym punktem podkreśla wicepremier.

W trakcie wizyty w KWK Budryk minister aktywów państwowych rozmawiał również z pracownikami zatrudnionymi w spółce.

– Dla mnie to niezwykle istotne. Nie wyobrażam sobie podejmowania jakichkolwiek decyzji bez rozmowy ze stroną społeczną zaznacza.

Wicepremier podziękował załodze za zaangażowanie w wykonywaną pracę i za odpowiedzialność w dbaniu o dobre wyniki i wizerunek przedsiębiorstwa. Jednocześnie zapewnił pracowników o swojej gotowości do podjęcia niezbędnych działań w celu zapewnienia im bezpieczeństwa w trudnym okresie epidemii koronawirusa.