W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zespół ds. reformy obowiązków informacyjnych spółek kapitałowych wznawia prace

11.09.2020

Po kilkutygodniowej wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie ekspertów z zespołu ds. obowiązków informacyjnych w spółkach kapitałowych, który działa w ramach Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego. Podczas piątkowego posiedzenia powołano nowego przewodniczącego. Został nim mecenas Radosław Potrzeszcz.

Uczestnicy spotkania siedzą przy owalnym stole. Wśród nich minister Janusz Kowalski. W tle ścianka z logotypami MAP i Komisji ds. Nadzoru Właścicielskiego oraz dwie flagi Polski

Obecni na zebraniu eksperci otrzymali oficjalne akty powołania, które wręczył im wiceminister Janusz Kowalski, pełnomocnik rządu ds. reformy nadzoru właścicielskiego. Wśród zgromadzonych byli m.in: Łukasz Piergies, Jarosław Grzywiński i Tobiasz Szychowski. Zdalnie w spotkaniu uczestniczyli również Marek Wodnicki, Konrad Zawodziński, Rafał Woźniak i Rafał Roszkowski.

Członkowie zespołu omówili kwestie operacyjne oraz założenia i główny kierunek dalszych działań. Jednym z nich, jak podkreślił przewodniczący zespołu, ma być „oddemonizowanie” problemu informacji poufnych w rozumieniu rozporządzenia MAR w kontekście wymiany informacji.

Kolejnym z istotnych tematów, z którym zmierzy się zespół jest kwestia uporządkowania przepisów dotyczących należytego dostępu do informacji w ramach przeprowadzanych konsolidacji.