W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Podpisanie porozumienia o włączeniu OSP Sokołowsko do KSRG

02.09.2021

Panowie w mundurach wyjściowych oraz garniturach stoją przy ścianie i trzymają przed sobą podpisane dokumenty.

Podpisanie porozumienia o włączeniu OSP Sokołowsko do KSRG

W dniu 01 września br. w Mieroszowie Komendant Miejski PSP w Wałbrzych st. bryg. Krzysztof Szyszka wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Mieroszów Panem Andrzejem Lipińskim oraz Prezesem OSP Sokołowsko Panem Łukaszem Marchewą i Wiceprezesem Panem Michałem Mielczarkiem podpisali trójstronne porozumienia w sprawie włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowsku do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Podpisanie porozumienia stanowi podstawę do wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, które powinno nastąpić na początku przyszłego roku.

Ochotnicza Straż Pożarna w  Sokołowsku będzie drugą jednostką na terenie gminy Mieroszów działającą w strukturach KSRG. Włączenie jednostki do KSRG wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mieroszów oraz całego powiatu wałbrzyskiego.

W chwili obecnej jednostka OSP w Sokołowsku liczy  17 czynnych członków , którzy posiadają uprawnienia i spełnia wymagania do udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczo – gaśniczych. Na wyposażeniu jednostki  znajdują się dwa średnie samochody ratowniczo gaśnicze:  GBA 2,5/24/2,5 oraz GBA 3/29/4,7.

Opracowanie: ogn. Sylwia Płońska

 

 

Zdjęcia (3)