W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ślubowanie i mianowanie w służbie stałej

10.09.2021

Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu czyta tekst ślubowania. Strażacy stojący przed nim mają podniesioną prawą rękę

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu 9 września 2021 roku odbyła się uroczystość ślubowania dwóch nowo przyjętych strażaków. Ślubowanie przyjął Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu,
a uroczystość prowadził Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w obecności zmian służbowych i funkcjonariuszy komendy. 

Ślubowanie to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym. Jest ono postrzegane jako coś podniosłego, stanowi symbol pełnego włączenia do cieszącej się społecznym prestiżem służby, wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej.

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

 

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,

świadom podejmowanych obowiązków strażaka

UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ

Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia

ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania,

ŚLUBUJĘ

przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać

polecenia przełożonych.

ŚLUBUJĘ

strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru,

godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad

etyki zawodowej.

Funkcjonariuszom składającym ślubowanie gratulujemy i życzymy bezpiecznej służby oraz wiele satysfakcji z wybranego zawodu.

Finałem uroczystości był awans jednego z naszych strażaków na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 2 oraz mianowanie w służbie stałej pięciu funkcjonariuszy po 3-letnim okresie przygotowawczym i otrzymaniu pozytywnej opinii służbowej .

Przekazanie decyzji nastąpiło w obecności bezpośrednich przełożonych awansowanych i funkcjonariuszy systemu zmianowego oraz pracowników komendy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie!

Zdjęcia (10)