Zajęcia dydaktyczne dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych

06.05.2026

Pokaz sprzętu ratownictwa technicznego wykorzystywanego podczas działań ratowniczych i usuwania skutków zdarzeń drogowych.
W dniach 05–06.05.2026 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 we Wrocławiu przeprowadzono zajęcia dydaktyczne dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych.
W ramach szkolenia omówiono zagadnienia dotyczące:
  • specyfiki funkcjonowania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego,
  • możliwości technicznych pojazdów będących na wyposażeniu SGRT,
  • obsługi i zastosowania narzędzi elektrycznych, hydraulicznych oraz pneumatycznych,
  • stabilizacji pojazdów podczas działań ratowniczych.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez strażaków JRG 4.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie oraz aktywny udział w szkoleniu.
 
Tekst. asp. Krystian Siminicki
Fot. bryg. Michał Poterek

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}