Zajęcia dydaktyczne dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych
06.05.2026
W dniach 05–06.05.2026 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 we Wrocławiu przeprowadzono zajęcia dydaktyczne dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych.
W ramach szkolenia omówiono zagadnienia dotyczące:
- specyfiki funkcjonowania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego,
- możliwości technicznych pojazdów będących na wyposażeniu SGRT,
- obsługi i zastosowania narzędzi elektrycznych, hydraulicznych oraz pneumatycznych,
- stabilizacji pojazdów podczas działań ratowniczych.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez strażaków JRG 4.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie oraz aktywny udział w szkoleniu.
Tekst. asp. Krystian Siminicki
Fot. bryg. Michał Poterek