W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ewakuacja żłobka w Zdzieszowicach

18.06.2021

Na zdjęciu widać wchodzących na teren przy żłobku strażaków. W tle trzy samochody strażackie ustawione na drodze przy posesji. W tle fragment pobliskiego bloku i przydrożne drzewa. Strażacy w ubraniach specjalnych i hełmach, dowódca w biało niebieskiej kamizelce.

18 czerwca w Żłobku Samorządowym w Zdzieszowicach doszło do pożaru w pomieszczeniu kuchni. Pożar bardzo szybko objął wyposażenie i próby gaszenia przez pracowników były nieskuteczne.  Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników zarządzono ewakuację obiektu tj. żłobka oraz ośrodka pomocy społecznej dodatkowo powiadamiając służby.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy gaśnicze z OSP Januszkowice, OSP Krępna, OSP Rozwadza i OSP Żyrowa. Działania polegały na przeszukaniu pomieszczeń i ewakuacji poszkodowanych, udzieleniu KPP, zbudowaniu zaopatrzenia wodnego oraz ugaszeniu pożaru.

W taki sposób przedstawiały się ćwiczenia zorganizowane przez Dyrekcję Żłobka wraz z Komendą Powiatową PSP w Krapkowicach w Międzynarodowy Dzień Ewakuacji. Z tej okazji oprócz części praktycznej strażacy zaprezentowali podopiecznym żłobka posiadany sprzęt oraz zapoznali ich z charakterem pracy strażaka. Dodatkowo celem ochłody w upalny dzień rozłożono kurtynę wodną dzięki czemu dzieci miały super zabawę.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie oraz wszystkim strażakom OSP za zaangażowanie w ćwiczenia.

Opracowanie: kpt. Przemysław Zajac, zdjęcia Bartosz Rakowski

Zdjęcia (6)