W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Inspekcje gotowości operacyjnej OSP KSRG

29.06.2021

W tle samochód pożarniczy OSP. Na pierwszym planie dwóch ratowników OSP udziela pomocy poszkodowanemu (manekin) przyciśniętemu kołem samochodu PSP (furgon) Trzeci ratownik stabilizuje pojazd przy pomocy klinów. Obok stoi funkcjonariusz PSP z podkładką na dokumenty oceniający inspekcję. Czwarty ratownik OSP stoi przy samochodzie OSP wyciągając potrzebny w akcji sprzęt. Strażacy w Ubraniach specjalnych i białych hełmach.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Krapkowicach przeprowadzili szereg inspekcji gotowości operacyjnej w jednostkach OSP należących do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego. Oprócz kontrolowanej w maju jednostki OSP w Straduni inspekcje przeprowadzono w OSP Kórnica, OSP Obrowiec, OSP Rogów Opolski i OSP Łowkowice. Podczas inspekcji sprawdzeniu podlegały min. alarmowanie, czas wyjazdu, gotowość druhów OSP do działań, wyposażenie indywidualne, sprzęt, dokumentacja operacyjna, a także wiedza teoretyczna strażaków. Zwieńczeniem każdej z kontroli było symulowane ćwiczenie praktyczne. W trakcie tych ćwiczeń sprawdzono przygotowanie OSP do działań podczas zdarzeń drogowych, pożarów, a także działań na wodzie.

Przeprowadzone działania kontrolne wykazały dobry poziom przygotowania inspekcjonowanych jednostek do prowadzenia działań ratowniczych na terenie gminy, powiatu, a części z nich również do działań w ramach wojewódzkiej brygady odwodowej.

Opracowanie: mł. bryg.Lucjan Lubaszka

Zdjęcia (15)