W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2021

Zdjęcie przedstawia cokół pomnika Ofiar Wojen i Przemocy. Na cokole pamiątkowa tablica z cytatem B.Franklina: "Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju", poniżej napis "OFIAROM WOJEN I PRZEMOCY", a jeszcze niżej herb Krapkowic oraz informacja o fundatorze tablicy "SAMORZĄD KRAPKOWIC" oraz data Wrzesień 1999r. U podnóża pomnika złożone wiece i wiązanki kwiatów z biało-czerwonymi wstęgami.

11 listopada 2021 roku podczas zmiany służby w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach uroczyście podniesiono flagę państwową na maszt.

W ten sposób uczczono kolejną, 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Kuniec o godzinie 1000 wraz z przedstawicielami lokalnych władz, służb i instytucji uczestniczył w złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem ofiar wojen i przemocy przy krapkowickiej baszcie.

Ponadto, kontynuując świętowanie w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, punktualnie o 1200 strażacy zmiany służbowej odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

 

Oprac. mł. bryg. Lucjan Lubaszka, zdjęcia: KP PSP Krapkowice, Powiat krapkowicki

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}